SSD ADLİ BİLİŞİM ANALİZLERİ

Modern notebooklarda ve masaüstü bilgisayarlarında SSD sürücüleri görürsünüz. Bunların veri saklama biçimleri biraz daha farklıdır.

Onaylanmış laboratuvarlarımız hasarlı SSD sürücüleriyle de ilgilenmektedir. Bir kişi bağıntılı olmadığı halde yasadışı siteleri ziyaret ettiği için ya da tehlikeli sonuçlara sebep olabilecek belgeleri sakladığı için suçlanabilir. Bazen hırslı kişiler rakiplerinden ( örneğin, gazeteler) ya da istenmeyen hareketlerden (örneğin, bloggerlar ya da aktivistler) kurtulmak veya onları geçmek için sistemlerini hackleyerek çalınan verileri işleyebilirler.

SSD DEPOLAMA CİHAZLARININ ADLİ ANALİZİ:

Bazı davalarda insanlar işlenmiş bir suça ortak olmadıkları halde suçlanabiliyorlar. Bazen bu bir akıllı telefon uygulamasıyla bağlantılı olabiliyor. ( örnek; ByLock) Çoğu akıllı telefon yedeklemeleri için bilgisayarları kullanıyor, böylece notebooklar da savunma kanıtı olabiliyorlar. İzinli kullanıcılar bunları iOS ya da Android tabanlı cihazlara yükleyebiliyorlar.

SSD sürücüleri verilerini farklı şekillerde saklarlar üstelik SSD portlarının çeşitliliği kanıtı her tip cihazdan alabilmeyi zorlaştırır.
ACATO ekipmanları Macbook Air ya da Asus z Notebookların küçük ssd’lerine bile ulaşabilecek şekilde geniş yelpazede ekipmanlara sahiptir.


İNCELEME:

 • Yedeklemeler

  Gölge Kopyalamalar
 • Sayfa dosyaları (pagefiles)
 • Silinmiş mesajlar
 • Silinmiş Fotograflar
 • Kişileri tanımlama, iletişim

  İnternet aktivitesi

  Yasadışı aktiviteler

  Hack girişimleri

  Oynanmış veriler