Raid Datenrettung

ACATO KİMDİR?

ACATO, Münih'teki (Bavaria, Almanya) dijital cihazlar için (örneğin, sabit diskler, akıllı telefonlar, kara kutulardaki ssd, ağ altyapısı) bir Alman adli tıp laboratuvarıdır. Özel donanım, sertifikalı adli bilişim uzmanlarının genel dijital adli tıp yeteneklerinin çok ötesine geçmelerini sağlar.

Uzmanların itibarı ülke sınırlarının ötesine geçiyor:

Chipoff Adli tıp uzmanı Christian Bartsch, 2015 yılında Alman Merkez Polisinin Mobil Forensiscs Zirvesi'nde (BKA Meckenheim), akıllı telefonlar ve uçak kara kutuları gibi ciddi hasar görmüş cihazlardan kanıt ayıklamak için en yeni metodolojileri sundu. Kapatılan etkinlik, Almanya'nın en iyi polis adli tıp uzmanları (polis, gümrük, vergi ve anavatan güvenlikinden 80), Avusturya (2x), İsviçre (3x Zürich) ve Birleşik Krallık (3x New Scotland Yard) tarafından düzenlendi.

Mayıs 2016'da uzmanımız bilgi teknolojisi (BSI) güvenliği için Alman makamları tarafından tekrar önerildi: Aachen'de, Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ndeki sunum, Almanya'dan polis adli tıp (LKA NRW, gümrük, vergi araştırmaları) ve komşu ülkeler çekti ( Belguim Polis, Hollanda Polis Akademisi). Ayrıca önde gelen denetim firmalarının (yani E & Y, KPMG, GrantThornton, PwC) uzmanları, en yeni araştırmaya dayanan farklı yönleri de içeren çipli hukuk bilgisindeki en yeni bilgiyi dinlemek için uzun bir yol kat etti.

DÜNYAYI DAHA GÜVENLİ BİR YER YAPMAK:

Şirket, araştırma ve gölge kopyalama faaliyetleri için 900'den fazla referans cihazı (cep telefonu ve akıllı telefon) üzerinde çalışıyor. Özel bir tahrik deposunda hasarlı sabit sürücülerden elde edilen kanıtları elde etmek için de parçalar (Aktüatör, Başlık, Motor, İşmili, PCB) bulunur.

Karmaşık ve hassas işlerden dolayı, iç organizasyon ISO 270035-270242 uyarınca çalışmaktadır. Kalite yönetimi, şirket ISO9001 standardına dayalı QM kılavuzunu oluşturmaya başladığı 2011 yılından beri yürürlüktedir. Buna, merkezileştirilmiş ve belgelenen vakalarla ilgili hayati tüm bilgileri içeren dahili Vaka Yönetimi aracı "RescueBase" de dahildir.

Kaliteyi ve verimliliği arttırmaya yönelik çabalar, büyük projenin tüm parça kayıtlarını sayısallaştırmasına ve dolayısıyla geniş bir ayrıntı yelpazesi veritabanında bulunduğundan ve her parçanın tarihçesinin belgelenmesiyle parçalara yönelik bir aramanın daha hızlı hale gelmesine yol açtı
Ayrıca ACATO GmbH, tamamen Alman vatandaşlarına ait bir kuruluştur ve müşterilerin verilerini gizli tutmak için Alman gizlilik yasalarına tabidir. Müşteri istemediği sürece hiçbir veri Amerikan mahkemeleri ile paylaşılmamaktadır. Dijital altyapımız elimizde% 100 ve yabancı bulut sistemlerinde depolanmamaktadır.

ACATO'nun geliştirdiği veya üçüncü bir tarafa sağladığı herhangi bir araç yalnızca dahili olarak geliştirilmiştir. Hiçbir programlama yurtdışında şirketlere dış kaynaklı değildir. Bu nedenle, kaynak kodları asla şirket bünyesinde bırakmaz. Araçların test edilmesi mümkün olan en iyi seviyede yapılır. Bununla birlikte, araçları gerçek hayat senaryolarında test etmek için yurtdışındaki iş ortaklarına güveniyoruz (örneğin, İtalyan şirketlerinin bilgisayarlarından fidye yazılımını kaldırıyoruz).

Bununla birlikte, araştırma ve geliştirme, uzun yıllar boyunca devam eden bir süreçtir. Akıllı telefon adli alanında bile firmamız bazen uzmanlık sahibi diğer üreticilere veya araştırma için referans cihaz tedarik etmesine yardımcı olmuştur. Araştırmalarda işbirliği, dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek için tüm adanmış uzmanların yapabileceği bir katkıda bulunur.

ÇALIŞMALARIN TİPİK KONULARI:

 • Sahtecilik Soruşturmaları
 • Chipoff Adli Tıp
 • Adli Uygulama Araştırması
 • Cihazların kilidini açma
 • Cihazların şifresinin çözülmesi
 • Anti Rantomware Araçları
 • Posta Adli Araçlar
 • Mahkeme Uzmanı Şahidi
 • Video ve Fotoğraf Adli Bilgisi
 • Şüpheli kimlik tespiti
 • Veri kurtarma
 • Akıllı telefon adli tıp
 • Blackbox adli tıp
 • Cep telefonu çip atma
 • Bilgisayar adli tıp