Handy Datenrettung

AKILLI TELEFON ADLİCİLERİ

Dolandırıcılık ve suç davaları genellikle çeşitli markalardaki akıllı telefonları ve şüphelileri içermektedir. Bu mobil cihazlar kullanıcılarına her türden veri göndermeyi ve darbe düzenlemeye olanak sağlar. Bazı insanlar telefonların kurtarılamayacağını düşünerek denize ya da bir binanın camından aşağıya atarlar. Buna ragmen biz ciddi şekilde hasar almış akıllı telefonlarda saklanan verilere başarıyla ulaştığımız ayıklama işlemlerini gerçekleştirdik.

Cihazın şifresi bilinmese ya da güncelleme hatası yüzünden sistemde çözülemez ve kalıcı problemler oluşmuş olsa bile chipoff işlemi avukatlara, mahkemeye, polise veya özel dedektiflere soruşturmaya devam etmeleri için gerekenleri verir.
ACATO Alman Laboratuvarı değişik tipteki akıllı telefonlara Chipoff işlemini yapacak yetkinliğe ve imkanlara sahiptir. Böylece uzmanlarımız cihazı sökerek Pcb’ye erişirler. Yeniden işleme sürecinde çip pcb’den çıkartılır ve veri ayırma işlemiyle yeniden yapılandırılmasına başlanır. Sonunda, Adli mühendisler istenilen veriyi depolayabilirler.

Dünya çapındaki avukatlara, şirketlere ve yetkililere Adli Bilişim hizmetleri sağlıyoruz.

TABLET ÇİPLERİNE BAKIŞ

Laboratuvarımız cihaz karşılaştırmaları için 400’den fazla cep telefonunun, 500’den fazla akıllı telefonun, 40’dan fazla tabletin, 1000’den fazla harddrive’ın, 50’den fazla SSD’nin ve 70’ten fazla diğer flash tabanlı cihazların tutulduğu bir depoya sahiptir.

Bu verileri çıkarmak için bize en uygun yolu bulmamızda yardım ediyor. Bazen veri çıkarma işlemi haftalarca ya da aylarca sürebiliyor ama başkaları pes ettiğinde bile, biz hala hedefimize ulaşmaya devam ediyoruz.

Üzerinden ağır vasıtaların geçtiği akıllı telefonlardan başarıyla veri çıkartabiliyoruz. Kanıtı yok etmeye yönelik üzerine aletlerle vurulmuş cihazlardan veriler çıkarmıştık. Hatta tuzlu suyla, nehirde ya da banyoda hasar almış olsalar bile veri çıkarma işlemlerimiz sonunda başarıyla sonuçlanıyor.

Bir çok şirketten, denetimcilerden, üreticilerden, güvenlik güçlerinden, ordudan ve hatta dünya çapında veri geri kazanma uzmanlarından yardım istekleri alıyoruz.

Önümüze çıkan engellerde pes etmiyoruz. Başarana kadar ya da cihaz kesin olarak cevap vermeyene kadar devam ediyoruz..

NELER YAPABİLİRİZ:

 • - Tabletler için çip çıkartma
 • - Kindle’lar için çip çıkartma

  - Tabletler için şifreyi by-passlama
  - Tabletler için şifre çözme

  - Cihazın kullanım analizi

  - Dolandırıcılığa ait izleri bulma
 • - ByLock izlerini analiz etme

  - Write expert witness report

  - ByLock izlerini analiz etme

  - 3. Parti Adli bilişim sonuçlarını doğrulama

   AKILLI TELEFON VE TABLETLERDEN KANIT ÇIKARTMA

Mobil Adliciliği Akıllı telefon, tabletler ve GPS servisleri gibi akıllı cihazlardan kanıt toplamaya odaklanır. Cep telefonları dahi adli inceleme yürütmek için hala değerlidir. Akıllı telefonlardan dijital kanıt çıkartmak gerçekten kolay mı?

Yedekleme yazılımına ait basit bir uygulama mahkeme soruşturmasını durdurabilecek, bütünlükte ve temiz veriler veremez.
Bu nedenle profesyonel adlicilik ekipman ve uzmanlıkı gerektirir. Kullanılan ekipmanlarda cihaz içindeki verilerin ve çıkartılan kopyalarının değiştirilememesi için özel koruma modları vardır. Bazı durumlarda kilitli bir telefonu açmak için bruteforce yöntemine ihtiyaç duyarsınız. Gölge kopyalama gibi bazı metotlar da iPhone korumasını aşmak için kullanılabilir. Ama bunlar zaman gerektiren uğraşlardır.

 

UFED Touch Smartphone Forensic extraction UFED Touch Forensic extraction kit UFED Touch rugged UFED Touch with cable set

 

MOBİL CİHAZI BULMAK, GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK, VERİ ÇIKARTMAK VE ANALİZİNİ YAPMAK

Veri çıkartmak ayrıca her adımda standart prosedürleri takip etmeyi gerektirmektedir. Her yol noktası kanıt zinciri içinde kendine has önem teşkil eder. Dolayısıyla bizim adli incelemelerimiz kanıtları mümkün olabilecek en iyi şekilde tutmak için özel yöntemlerle ilerler. Bununla birlikte uzmanlarımız ACFE’nin etik kurallarına bağlıdır.
Bir soruşturma suçun gerekçesiyle birlikte yapılmalıdır yoksa suistimaller meydana gelir. Tüm çalışanları genel bir soruşturma listesi altında toplamak bir çok yargı bölgesinde yasadışıdır ve beklenen faydayı da sağlamaz.

Mobil Adli İncelemeri e-postalardan, fotograflardan, SMS’lerden, kişi listesinden, uygulama verilerinden ve yazışmalardan geniş çapta very toplayabilir.
Arabalarda, teknelerde ve uçaklarda yer alan GPS Konumlandırma sistemleri bile adli incelemelerde önemli paylara sahiptir.

 

Bu nedenle adli inceleme uzmanlarımız ISO 27037 tarafından sağlanan faydali yönergeleri takip etmektedir. “KANITIN DOĞRULUĞUNDA GÜVENİLİRLİK” ile ilgili açıklamamıza baktığınızda bir soruşturmanın nasıl yürütülmesi gerektiğinin basit bir örneğini göreceksiniz..

 

ForensiC Hotline:
 0049 (0)89 - 54041070