CEP TELEFONU ADLİ İNCELEMELERİ

Batılı ülkelerde akıllı telefonların en popüler akıllı cihazlar olmasıyla birlikte insanlar artık cep telefonu adli incelemelerinin gerekli olmadığını düşünmeye başladı. Aslında cep telefonları satın almak için daha ucuzdur ve telefonlarından interneti ya da sosyal medyayı kullanmak istemeyen kişiler tarafından kullanılabilirler.

Bu suçluların bir cep telefonu alıp darbede kullanmalarını ve sonra onlardan kurtulmalarını kolaylaştırır.

Böyle bir cep telefonu kaçış esnasında kırılarak hasar gördüyse veya PIN kullanılamıyorsa, çip çıkartma işlemi adli inceleme uzmanların veriyi yeniden kazanmasını sağlıyor, anaakım telefon çıkartma aletleri artık o tür cihazları desteklemeseler dahi.

Dünya çapındaki avukatlara, şirketlere ve yetkililere Adli Bilişim hizmetleri sağlıyoruz.

CEP TELEFONU ÇİPLERİNE BAKIŞ:

Laboratuvarımız cihaz karşılaştırmaları için 400’den fazla cep telefonunun, 500’den fazla akıllı telefonun, 40’dan fazla tabletin, 1000’den fazla harddrive’ın, 50’den fazla SSD’nin ve 70’ten fazla diğer flash tabanlı cihazların tutulduğu bir depoya sahiptir.

Bu verileri çıkarmak için bize en uygun yolu bulmamızda yardım ediyor. Bazen veri çıkarma işlemi haftalarca ya da aylarca sürebiliyor ama başkaları pes ettiğinde bile, biz hala hedefimize ulaşmak için yola devam ediyoruz.

Üzerinden ağır vasıtaların geçtiği akıllı cihazlardan başarıyla veri çıkartabiliyoruz. Kanıtı yok etmeye yönelik üzerine aletlerle vurulmuş cihazlardan veriler çıkarmıştık. Hatta tuzlu suyla, nehirde ya da banyoda hasar almış olsalar bile veri çıkarma işlemlerimiz sonunda başarıyla sonuçlanıyor.

Bir çok şirketten, denetimcilerden, üreticilerden, güvenlik güçlerinden, ordudan ve hatta dünya çapında veri geri kazanma uzmanlarından yardım istekleri alıyoruz.

Önümüze çıkan engellerde pes etmiyoruz. Başarana kadar ya da cihaz kesin olarak cevap vermeyene kadar devam ediyoruz..

NE YAPABİLİRİZ:

 • - Cep telefonları için çip çıkarma
 • - Pcb sorgulama

  - PIN kodunu by-pass etme

  - Tuş kilidine bruteforce uygulama

  - Cihazın kullanım analizi

  - Dolandırıcılığa ait izleri bulma

  - Bilirkişi raporu yazma

  - 3. Parti Adli Bilişim raporu düzenleme

  - 3. Parti Adli bilişim sonuçlarını doğrulama