KAKAO UYGULAMASI ADLİ BİLİŞİM ANALİZİ

İletişim uygulamalarının çeşitliliği, cihazın platformuna bağlı olarak değişir. İnkâle edilmiş KakaoTalk uygulamasının bir ceza soruşturması veya sanık bir parçası olduğu durumlarda ayrıntılı bir adli tıp analizini gerektirebilir.

Sertifikalı adli tıp uzmanlarımız, mobil cihaz, akıllı telefonlar ve bilgisayarların incelenmesi için laboratuar hizmetleri sunmaktadır. Soruşturmanın güvenilirliğini sağlamak için, prosedürler uluslararası standartları takip etmektedir (ISO9001, ISO17001, ISO27035-27042). Dünyadaki mahkemelere sunulan avukatlar ve akrabalar adına muayene raporları veriyoruz. Bağımsız ve adil raporlar, sanık bir kişinin masumiyetini ispatlayabilir.
GÜVENLİ ADLİ ANALİZİ:
Adli tıp uzmanlarımız, adli tıp uzmanlık alanlarında sertifikalandırılmış ve eğitim almışlardır. Avukatlar ve yetkili makamlar, sorunlu durumların çözümünde yardım istemektedirler. Hasar gören cihazlar nedeniyle kanıtlara erişilebilir olduğunda yardımcı olabiliriz.

İtibarı, araştırmalara ve müşterilerimize yıllarca bağlılık üzerine kurulmuştur. Kanıtlara kolayca erişilebiliyorsa, sadece bunun için gitmiyoruz ve kabul etmek gerçektir.

Biz sorular sormakta ve bulduğumuz ve dışarıdaki faktörlerin bu tür bulguların geçerliliğini nasıl etkileyebileceği anlaşılabilir ifadelerde bulduğumuz ve ifade ettiğimiz şeyleri doğrulamaya çalışıyoruz.

KakaoTalk uygulamalarından gelen veriler bile akıllı telefonlarda taklit edilebilir. Kanıt kısmen tahrip olabilir. Neler bulduğumuzu incelemeye çalışıyoruz; böylece, raporlarımızın sonuçta dürüstçe bulguları olabildiğince güvenilir olduğunun göstergesidir.

Trustworthy Forensic Analysis:

KakaoTalk şifreli iletişim kullanır ve dolayısıyla birçok güvenlik hizmetinin odağında. Köken Kore'dir, ancak kullanıcı tabanı diğer bölgelerde çok yaygındır. Belli başlı sorunlu bölgelerdeki kullanıcılar, şifrelenmiş iletişimden hoşlanmayan yargı bölgelerinin hedef alınmasını önlemek için uygulamadan uygulamaya geçme eğilimindedir.

Bu sonuçta eylemcilere ve halkın tutuklanmasına yol açıyor. Bazı insanlar, ifade ettikleri görüşlerin artık kapalı gruplarla sınırlı olmamasından korkarak ülkelerinden kaçtı.

we ask questions and try to validate what we find and expmaine in understandable wording what we find and how external factors can influence the validity of such findings.

Even data from KakaoTalk apps can be faked on smartphones. Evidence may even be partially destroyed. We try to examine what we find so that our reports eventually honestly depict the findings as reliable as possible.
KakaoTalk uses encrypted communication and therfore it is in the focus of many security services. The origin is Korea but the user base is very spread in other regions. Users in certain troubled areas tend to jump from application to application in the hope to avoid being targeted by jurisdictions who dislike encrypted communication. 

This eventually leads to activists and the general public to be arrested. some people fled their countries in fear that their stated opinions were no longer limited to their closed groups.

İNCELEME:

  • KakaoTalk Sohbetleri

    Mahkeme Raporları
  • İletişim
  • Silinen Mesajlar
  • Silinen Fotoğraflar
  • Kişileri Tanımla

    Faaliyet Profili!